מידות נייר לדפוס

בדרך כלל אחד השלבים הראשונים כשיוצאים לביצוע עבודות דפוס, הוא בחירה או החלטה על גודל הנייר של התוצר הסופי (כתוצאה מהחלטת גודל המוצר הסופים, יבצע בית הדפוס חישוב פריסה, בחירת שיטת הדפוס וסוג המיכון). 

מאחר ורוב האנשים לא מכירים את מידות הנייר באופן יומיומי, ההשוואה הטרוויאלית היא לדף בגודל A4 שהוא דף המדפסת המוכר והנפוץ.

המידה של דף A4 היא 297 – 210 מ"מ, כלומר גובה 29.7 ס"מ ורוחב של 21 ס"מ.

מידות נייר בעולם הדפוס

מידות אמריקאיות/ בינלאומיות

מידה

A0

1189 – 841 מ"מ

A1

841 – 594 מ"מ

A2

594 – 420 מ"מ

A3

420 – 297 מ"מ

A4

297 – 210 מ"מ

A5

210 – 148 מ"מ

A6

148 – 105 מ"מ

A7

105 – 74 מ"מ

A8

 74 – 52 מ"מ

A9

 52 – 37 מ"מ

A10

 37 – 26 מ"מ

 

 

 גיליון

  1000 – 700 מ"מ 

 חצי גיליון

 700 – 500 מ"מ

 רבע גיליון

 500 – 350 מ"מ

 שמינית גיליון

 350 – 250 מ"מ

 תשיעית גיליון

 330 – 230 מ"מ

 פוליו

 330 – 210 מ"מ

מידות נייר לדפוס - גט פרינט דפוס לעסקים Get Print

סוגי נייר לדפוס

בתחום  הדפוס קיימים סוגי נייר רבים המתאימים להדפסה, בהתאם לצורך ובאיכויות שונות. 

סוג הנייר נקבע על פי עובי ומשקל, תהליך העיבוד והגימור של הרכב החומרים שבו. 

חלק מסוגי הנייר מוכרים יותר כמו נייר המדפסת הנפוץ שהוא בדרך כלל נייר לטול עץ במשקל 80 גר' ובמידה A4.

למרות שנייר מיוצר בבסיסו מעצים, אחוז העץ בנייר אינו גבוה ותהליך העיבוד של חומרים סינטטיים תורם רבות לייצור נייר ולצמצום הפגיעה הסביבתית.

בדרך כלל אנו נפגוש את סוגי הנייר העיקריים בתחום הדפוס:

 • נייר נטול עץ

   נייר נטול עץ הוא נייר דק ופשוט, אשר אחוז העץ בו נמוך מחמישה אחוזים, ומשקלו בין 40-500 גרם. הנייר מתאים מאד לכתיבה מתוך יכולת ספיגה העט או העפרון . בנוסף, הוא בעל מרקם סיבי אשר נותן לו מראה מחוספס. אותו מרקם הופך את הנייר למט 

 • נייר עיתון

  נייר זה אף הוא דק מאוד אולם הוא מכיל נייר עץ במשקל 40-60 גרם, מה שמאפשר הדפסה תוך שמירה על שלמות הנייר. בנייר עיתון עושים שימוש בהדפסות המוניות דוגמת עיתונים, פלאיירים וחומרי הפצה. השימוש בסוג נייר זה הינו לרוב לצורך גימיק שיווקי. הנייר נוצר על מנת להוות פלטפורמה זולה ככל הניתן לדפוס המוני.

 • נייר ממוחזר

  נייר ממוחזר עשוי מפסולת של נייר שעבר תהליך עיבוד מחדש לצרכי מחזור. קיימים מספר סוגים של נייר ממוחזר, בניהם נייר המתאים לדפוס. מדובר בנייר איכותי ועבה במרבית המקרים, במשקל 80-300 גרם. התהליך הכרוך במחזור הופכת את הנייר ליקר מעט יותר מסוגי נייר אחרים 

 • נייר בריסטול

  מגוון ניירות עבים במיוחד, עמידים ובעלי טקסטורות שונות. מתאימים להדפסת  חומרים פרסומיים ומוצרים בעלי צורך בעמידות גבוהה. כמו כן, זהו נייר המתאים לקופסאות ואריזות שונות. הוא מגיע במשקלים (עובי) מגוונים .

 • נייר כרומו

  נייר עבה במיוחד בעל שכבת טקסטורה חיצונית מבריקה או מט. מתאים להדפסת תצלומים וגרפיקה באיכות גבוהה, בעל עמידות גבוהה וארוכת טווח. מתאים למוצרים פרסומיים, עלונים וחוברות שיווקיות וכרטיסי ביקור. ניתן לחיתוך אישי ומדויק באמצעות גיליוטינה.זהו הנייר הנפוץ ביותר בשימוש בעולם הדפוס הרגיל. 

לפניה למרכז הלקוחות בנושא:
מידות נייר לדפוס

השאירו פרטים וקבלו מענה תוך מספר דקות ! או חייגו למרכז שירות לקוחות 0765-60-60-95

פוסטים, מאמרים ומידע נוסף:

מחברות ספירלה מעוצבות

המעבר לעולם הדיגיטלי והשימוש בטלפון חכם ומחשב נייד, עדיין אינו מהווה תחליף ראוי ליכולת לתעד בכל רגע, ללא תלות בסוללה

כוסות קפה ממותגות

בעת ניהול עסק, נדרש בעל העסק להעניק תשומת לב למגוון פרטים הנוגעים לנראות של בית העסק. השגיאה שעושים עסקים רבים

מדבקות בגלילים

בעלי עסקים רבים עושים שימוש במדבקות בגלילים למטרות שונות, כך שסביר להניח שנתקלתם לא פעם במוצרים שיש עליהן מדבקות שהודפסו במקור על גליל מדבקה. אלו יכולות להיות מדבקות ממותגות שעליהם מופיע לוגו של עסק, מדבקות שמצוין עליהם מפרט של החומרים שמוצר מסוים מכיל, מדבקות עם מחיר מבצע וכו'.

מדבקות

אתם צריכים שהמדבקות שלכם יהיו איכותיות ויחזיקו מעמד לזמן ממושך, אתם הרי מתכננים להדביק אותם על מוצרים שונים שיעמדו בשינויי מזג אוויר ושינויים אחרים נוספים. לכן, אתם צריכים לבדוק שמדובר במדבקות שעשויות מחומר שיכול  לעמוד בתנאים שונים.
ניתן למצוא מגוון רחב של חומרי גלם שמשמשים עבור ייצור של מדבקות, כך שאתם יכולים לברר באיזה חומר גלם מדובר ולבדוק האם הוא מתאים לשימוש עבור הצרכים שלכם מבחינת עמידות.

אריזות

תמיד יהיה נכון להגדיר עבור יצרן האריזות או איש הקשר שלכם בבית הדפוס מהו הקונספט הכללי. כלומר, בשלב הראשון צריך היצרן ומעצב האריזות לדעת בקווים כלליים איזה מן קופסא או מארז צריכים. זה דבר אחד לתכנן קופסא עם מכסה אינטגרלי ודבר אחר לגמרי לתכנן אריזה שנועדה לפתיחה חד פעמית ולאחר מכן היא נזרקת לאשפה

גט פרינט דפוס מצוין לעסקים Get Print

פניה מהירה

שעות הפעילות שלנו הן בימים א-ה 08:00-17:00

אנו משתדלים להגיב באופן מלא עד 3 שעות בטווח שעות הפעילות, אחרת בראשית היום העבודה הבא

גט פרינט דפוס מצוין לעסקים Get Print