גט פרינט

גט פרינט

שירותי דפוס מותאמים לעסקים. מומחים לשירותי דפוס בכמויות בינוניות, גדולות וכספק בית

סוגי נייר

תהליכי העיבוד ושינויים ביחס שבין המרכיבים השונים יוצרים את ההבדלים שבין סוג נייר אחד למשנהו. ההבדלים השונים באים לידי ביטוי הן במראה של הנייר, הן בתחושה שהוא מעניק לנו במגע עימו והן בשימוש שנעשה בו מבחינה פונקציונלית.

אילו סוגי נייר קיימים? מהם השימושים הנפוצים בכל אחד מהם? מהם הגדלים השונים המיועדים להדפסה? מהם משקל ועובי הנייר, וכיצד הם משפיעים על המוצר? לכאורה, בחירת הנייר יכולה להישמע כמו הדבר הפשוט ביותר בעולם, אך על סמך הנייר שתבחרו יקום וייפול דבר, ובמיוחד כשמדובר במוצרי הפרסום והשיווק לעסק שלכם.

אילו סוגי נייר נפוצים בשימוש בבתי דפוס ולמה הם משמשים?

קיימים אינספור קטלוגים מרהיבים לסוגי נייר שונים, שמעניקים מראה ותחושה שונים. עבור מי שמעצב מוצרי שיווק מלאכת בחירת הנייר לא פשוטה כלל, ולא נדיר כלל, שבית הדפוס נחלץ לעזרת הלקוח לצורך איתור והתאמה של הנייר המתאים ביותר בהתאם לצורכי הלקוח ומטרות המוצר שאותו הוא מבקש לייצר. יחד עם זאת, קיימים מספר סוגי ניירות נפוצים בשימוש:

נייר נטול עץ (נ"ע)

נייר נטול עץ מורכב מ – 5% עץ ומ – 95% חומר מקשר כמו דבק וחומרים נוספים ללא שבבי תאית. נייר מסוג זה משמש בעיקר לכתיבה, ולכן נפוץ בשימוש במחברות, ספרים, פנקסים, ניירת משרדית, דפי לוגו וכו'. כמו כן, הוא משמש פעמים רבות למוצרי פרסום ותורם לעיצוב המוצר. נייר נטול עץ מיוצר במשקלים שונים, שנעים בין 60 ל – 350 גר'.

נייר כרומו

נייר כרומו הוא נייר שעבר ציפוי טלק במכונה ויוצר בלחץ, מה שהפך אותו לאטום לחומרי הדפוס. תהליך הייצור שלו מעניק לו מראה שנוטה למבריק, ולכן הוא נפוץ בשימוש כשרוצים להדפיס תמונות עבור קטלוגים, מגזינים, ברושורים, חוברות וכדו'. נייר כרומו מיוצר עם ציפוי מבריק או עם ציפוי מט לבחירת הלקוח, ומיוצר במשקלים שונים, שנעים בין 80 ל – 350 גר'.

נייר כימי

נייר כימי מכיל חומר "קופי", שמאפשר רישום שמועתק גם לדף שנמצא מתחתיו. הנייר הכימי משמש בעיקר להפקת פנקסי חשבוניות, קבלות, הסכמי עבודה וכדו', ומיוצר לעיתים קרובות ב – 3 גוונים, לבן, ורוד וצהוב.

נייר עיתון

נייר עיתון הוא הנייר המוכר מהעיתונים היומיים, שגורמים לידיים שלנו להיצבע באפור. מן הסתם, הם משמשים להפקת עיתונים, בעיקר יומיים, כיוון שאיכותם נחשבת נמוכה יחסית.

נייר ממוחזר

כשמו כן הוא, נייר ממוחזר עשוי מנייר שמחזרו אותו. אף על פי שמחירו מעט יקר יותר, המודעות לשמירה על איכות הסביבה מביאה חברות רבות להזמין דווקא נייר ממוחזר מתוך הרצון להיות אקולוגיות יותר. נייר ממוחזר מיוצר לדפוס בדרך כלל בגודל 66.6 X 101.6 ובמשקלים שונים שנעים בין 80 ל- 300 גר'.

בריסטול אמריקאי

בריסטול אמריקאי הוא קרטון בעל איכות גבוהה להדפסה ולקיפולים, ששני צידיו שונים זה מזה, ולכן נמצא יעיל למארזים, עטיפות של ספרים וקופסאות שונות.

כיצד מחושב משקל הנייר, ואילו תכונות הוא מעניק לו?

משקל הנייר נמדד לכל מטר מרובע בגיליון הדפסה. באופן כללי, ככל שהנייר שוקל יותר כך הוא עבה יותר ועמיד יותר, אך גם יקר יותר.

מהן מידות הנייר הקיימות, ומה משפיע על בחירת הגודל הרצוי להדפסה

בחירת גודל הנייר מושפעת באופן ישיר מהכמות של המוצר שאותו רוצים להדפיס ומהמידות של המוצר המוגמר. על מנת לחסוך בעלויות הדפוס ולהפחית במידת האפשר את הפחת, בוחר בית הדפוס בגודל הגיליון המתאים, ומבצע את העימוד בהתאם.

הלקוח במרבית המקרים לא מעורב בשיקולים אלו, והם נועדו לשרת את בית הדפוס לצורך חיסכון בחומרי הגלם.

 

מידות הנייר נמדדות במ"מ או מצוינות בשמן האמריקאי, שכולל אות גדולה וסיפרה

תוכלו לראות איך פריסת הנייר והחלוקה מתבצעות באופן גרפי כאן

 1. A0, 1189 – 841 מ"מ
 2. 1A – 841 – 594 מ"מ
 3. A2 – 594 – 420 מ"מ
 4. A3 – 420 – 297 מ"מ
 5. 4A – 297 – 210 מ"מ
 6. 5A – 210 – 148 מ"מ
 7. 6A – 148 – 105 מ"מ
 8. 7A – 105 – 74 מ"מ
 9. 8A – 74 – 52 מ"מ
 10. 9A – 52 – 37 מ"מ
 11. 10A – 37 – 26 מ"מ

 

 1. גיליון, 1B – 1000 – 700 מ"מ
 2. חצי גיליון, 2B – 700 – 500 מ"מ
 3. רבע גיליון, 3B – 500 – 350 מ"מ
 4. שמינית גיליון – 350 – 250 מ"מ
 5. תשיעית גיליון – 330 – 230 מ"מ
 6. פוליו – 330 – 210 מ"מ

איך לבחור את הנייר המתאים?

בחירת הנייר הנכונה למוצרים תאפשר לכם לנצל אותם מבחינה פונקציונלית, אך גם תתרום לעיצוב נכון. פעמים רבות סוג הנייר תורם למסר שאותו רוצים להעביר, כך לדוגמה שימוש בנייר פנינה משדר יוקרה ואלגנטיות, ולא אחת נבחר לשימוש בהזמנות לאירועי השקה וגאלות.

יחד עם זאת, בחירה במשקל הנייר גם היא חשובה, שכן מוצרים מסוימים דורשים ניירות עבים, שיבטיחו את יציבות המוצר או יעניקו לו מראה ותחושה יותר רשמיים, יעבירו מסר יציב ויבטיחו שמי שמחזיק אותם לא יוכל להתעלם מהם. לעומת זאת הזמנת פלאיירים בנייר במשקל עבה תבזבז את כספי השיווק של העסק ולא ישרת את המטרה נאמנה.

בהזמנת מוצרי דפוס שונים תמיד מומלץ להתייעץ עם סוכן המכירות של בית הדפוס, שיתרום הן מניסיונו והן מהידע המקצועי שלו. עבור התלבטויות שונות יכול בית הדפוס להציע פתרונות יצירתיים ויעילים הן בבחירת סוג הנייר והן בבחירת המשקל המתאים למוצר שרוצים להדפיס.

 

מצאתם שהמידע תורם, שתפו אותו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

קבלו הצעת מחיר מהירה: מלאו את הפרטים ונשוב אליכם בהקדם

גט פרינט - דפוס מצוין לעסקים ™ Get Print

פוסטים, מאמרים ומידע נוסף:

גליל מדבקות בית דפוס לעסקים גט פרינט
פתרונות דפוס

גליל מדבקות

למדבקות יש אינספור שימושים ויתרונות עבור בית עסק, וככל שהטכנולוגיות בענף הדפוס מתפתחות, ניתן לעשות שימוש במבחר סוגים של מדבקות, שעיקר ההבדל ביניהן הוא החומר

קרא עוד »
מחברות ממותגות גט פרינט בית דפוס לעסקים
פתרונות דפוס

מחברות ממותגות

היתרון שבהזמנת מחברות ממותגות בבית דפוס הוא שניתן לעצב אותן כך שיתאימו לדרישות הלקוח באופן מדויק. בגט פרינט מייצרים מחברות ממותגות ברמה הגבוהה ביותר מבלי

קרא עוד »
לוח שנה מעוצב - גט פרינט
פתרונות דפוס

לוח שנה מעוצב

מבחר עסקים, חברות, ארגונים, מוסדות ואנשי עסקים מבקשים להפיק לוח שנה מעוצב עבור לקוחות עסקיים, עובדים ולקוחות פוטנציאליים וליצור ממוצר שצפוי להישאר רלוונטי כל השנה

קרא עוד »
הדפסה על כוסות - גט פרינט דפוס לעסקים get print
פתרונות דפוס

הדפסה על כוסות

הדפסה על כוסות נייר בהתאמה אישית מאפשרת לכם להשתמש במוצר הכי בסיסי ויומיומי ולהקפיץ את הנראות שלו באמצעות מסר מיוחד, למתג את העסק באמצעות הדפסת הלוגו או להפיץ מסר שמגיע ישירות אל קהל היעד שלכם. באמצעות מכונות הדפסה חדישות ומתקדמות, המאפשרות לכל אחד להדפיס על גבי כוסות נייר לטובת אירוע יום הולדת חגיגי, מתן חסות או אירוע יוקרתי, ניתן להפוך את המוצר הכי פונקציונלי ופשוט לפריט שלא ניתן להתעלם ממנו? הנה כמה מן הסיבות הפופולריות ביותר להדפסה על כוסות נייר בהתאמה אישית.

קרא עוד »
הדפסת מגנטים - גט פרינט דפוס לעסקים get print
פתרונות דפוס

כרטיסי ביקור מגנטים

כל בעל עסק יודע, שעל מנת שהעסק יעבוד ויקבל תנועה רציפה של לקוחות, עליו לאמץ מגוון אמצעי שיווק באפיקים שונים, שמגיעים אל קהלי היעד של

קרא עוד »