גט פרינט דפוס מצוין לעסקים Get Print
גט פרינט

גט פרינט

שירותי דפוס מותאמים לעסקים. מומחים לשירותי דפוס בכמויות בינוניות, גדולות וכספק בית

סוגי נייר

תהליכי העיבוד ושינויים ביחס שבין המרכיבים השונים יוצרים את ההבדלים שבין סוג נייר אחד למשנהו. ההבדלים השונים באים לידי ביטוי הן במראה של הנייר, הן בתחושה שהוא מעניק לנו במגע עימו והן בשימוש שנעשה בו מבחינה פונקציונלית.

אילו סוגי נייר קיימים? מהם השימושים הנפוצים בכל אחד מהם? מהם הגדלים השונים המיועדים להדפסה? מהם משקל ועובי הנייר, וכיצד הם משפיעים על המוצר? לכאורה, בחירת הנייר יכולה להישמע כמו הדבר הפשוט ביותר בעולם, אך על סמך הנייר שתבחרו יקום וייפול דבר, ובמיוחד כשמדובר במוצרי הפרסום והשיווק לעסק שלכם.

אילו סוגי נייר נפוצים בשימוש בבתי דפוס ולמה הם משמשים?

קיימים אינספור קטלוגים מרהיבים לסוגי נייר שונים, שמעניקים מראה ותחושה שונים. עבור מי שמעצב מוצרי שיווק מלאכת בחירת הנייר לא פשוטה כלל, ולא נדיר כלל, שבית הדפוס נחלץ לעזרת הלקוח לצורך איתור והתאמה של הנייר המתאים ביותר בהתאם לצורכי הלקוח ומטרות המוצר שאותו הוא מבקש לייצר. יחד עם זאת, קיימים מספר סוגי ניירות נפוצים בשימוש:

נייר נטול עץ (נ"ע)

נייר נטול עץ מורכב מ – 5% עץ ומ – 95% חומר מקשר כמו דבק וחומרים נוספים ללא שבבי תאית. נייר מסוג זה משמש בעיקר לכתיבה, ולכן נפוץ בשימוש במחברות, ספרים, פנקסים, ניירת משרדית, דפי לוגו וכו'. כמו כן, הוא משמש פעמים רבות למוצרי פרסום ותורם לעיצוב המוצר. נייר נטול עץ מיוצר במשקלים שונים, שנעים בין 60 ל – 350 גר'.

נייר כרומו

נייר כרומו הוא נייר שעבר ציפוי טלק במכונה ויוצר בלחץ, מה שהפך אותו לאטום לחומרי הדפוס. תהליך הייצור שלו מעניק לו מראה שנוטה למבריק, ולכן הוא נפוץ בשימוש כשרוצים להדפיס תמונות עבור קטלוגים, מגזינים, ברושורים, חוברות וכדו'. נייר כרומו מיוצר עם ציפוי מבריק או עם ציפוי מט לבחירת הלקוח, ומיוצר במשקלים שונים, שנעים בין 80 ל – 350 גר'.

נייר כימי

נייר כימי מכיל חומר "קופי", שמאפשר רישום שמועתק גם לדף שנמצא מתחתיו. הנייר הכימי משמש בעיקר להפקת פנקסי חשבוניות, קבלות, הסכמי עבודה וכדו', ומיוצר לעיתים קרובות ב – 3 גוונים, לבן, ורוד וצהוב.

נייר עיתון

נייר עיתון הוא הנייר המוכר מהעיתונים היומיים, שגורמים לידיים שלנו להיצבע באפור. מן הסתם, הם משמשים להפקת עיתונים, בעיקר יומיים, כיוון שאיכותם נחשבת נמוכה יחסית.

נייר ממוחזר

כשמו כן הוא, נייר ממוחזר עשוי מנייר שמחזרו אותו. אף על פי שמחירו מעט יקר יותר, המודעות לשמירה על איכות הסביבה מביאה חברות רבות להזמין דווקא נייר ממוחזר מתוך הרצון להיות אקולוגיות יותר. נייר ממוחזר מיוצר לדפוס בדרך כלל בגודל 66.6 X 101.6 ובמשקלים שונים שנעים בין 80 ל- 300 גר'.

בריסטול אמריקאי

בריסטול אמריקאי הוא קרטון בעל איכות גבוהה להדפסה ולקיפולים, ששני צידיו שונים זה מזה, ולכן נמצא יעיל למארזים, עטיפות של ספרים וקופסאות שונות.

כיצד מחושב משקל הנייר, ואילו תכונות הוא מעניק לו?

משקל הנייר נמדד לכל מטר מרובע בגיליון הדפסה. באופן כללי, ככל שהנייר שוקל יותר כך הוא עבה יותר ועמיד יותר, אך גם יקר יותר.

מהן מידות הנייר הקיימות, ומה משפיע על בחירת הגודל הרצוי להדפסה

בחירת גודל הנייר מושפעת באופן ישיר מהכמות של המוצר שאותו רוצים להדפיס ומהמידות של המוצר המוגמר. על מנת לחסוך בעלויות הדפוס ולהפחית במידת האפשר את הפחת, בוחר בית הדפוס בגודל הגיליון המתאים, ומבצע את העימוד בהתאם.

הלקוח במרבית המקרים לא מעורב בשיקולים אלו, והם נועדו לשרת את בית הדפוס לצורך חיסכון בחומרי הגלם.

 

מידות הנייר נמדדות במ"מ או מצוינות בשמן האמריקאי, שכולל אות גדולה וסיפרה

תוכלו לראות איך פריסת הנייר והחלוקה מתבצעות באופן גרפי כאן

 1. A0, 1189 – 841 מ"מ
 2. 1A – 841 – 594 מ"מ
 3. A2 – 594 – 420 מ"מ
 4. A3 – 420 – 297 מ"מ
 5. 4A – 297 – 210 מ"מ
 6. 5A – 210 – 148 מ"מ
 7. 6A – 148 – 105 מ"מ
 8. 7A – 105 – 74 מ"מ
 9. 8A – 74 – 52 מ"מ
 10. 9A – 52 – 37 מ"מ
 11. 10A – 37 – 26 מ"מ

 

 1. גיליון, 1B – 1000 – 700 מ"מ
 2. חצי גיליון, 2B – 700 – 500 מ"מ
 3. רבע גיליון, 3B – 500 – 350 מ"מ
 4. שמינית גיליון – 350 – 250 מ"מ
 5. תשיעית גיליון – 330 – 230 מ"מ
 6. פוליו – 330 – 210 מ"מ

איך לבחור את הנייר המתאים?

בחירת הנייר הנכונה למוצרים תאפשר לכם לנצל אותם מבחינה פונקציונלית, אך גם תתרום לעיצוב נכון. פעמים רבות סוג הנייר תורם למסר שאותו רוצים להעביר, כך לדוגמה שימוש בנייר פנינה משדר יוקרה ואלגנטיות, ולא אחת נבחר לשימוש בהזמנות לאירועי השקה וגאלות.

יחד עם זאת, בחירה במשקל הנייר גם היא חשובה, שכן מוצרים מסוימים דורשים ניירות עבים, שיבטיחו את יציבות המוצר או יעניקו לו מראה ותחושה יותר רשמיים, יעבירו מסר יציב ויבטיחו שמי שמחזיק אותם לא יוכל להתעלם מהם. לעומת זאת הזמנת פלאיירים בנייר במשקל עבה תבזבז את כספי השיווק של העסק ולא ישרת את המטרה נאמנה.

בהזמנת מוצרי דפוס שונים תמיד מומלץ להתייעץ עם סוכן המכירות של בית הדפוס, שיתרום הן מניסיונו והן מהידע המקצועי שלו. עבור התלבטויות שונות יכול בית הדפוס להציע פתרונות יצירתיים ויעילים הן בבחירת סוג הנייר והן בבחירת המשקל המתאים למוצר שרוצים להדפיס.

 

קבלו הצעת מחיר מהירה: מלאו את הפרטים ונשוב אליכם בהקדם

גט פרינט - דפוס מצוין לעסקים | Get Print ⭐⭐⭐⭐⭐

מצאתם שהמידע תורם, שתפו אותו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

פוסטים, מאמרים ומידע נוסף:

דפוס מצוין לעסקים • שירות אישי מנצח גט פרינט GetPrint ⭐⭐⭐⭐⭐
פתרונות דפוס

יומן שנתי ולוח שנה ממותג

אף על פי שבעידן הדיגיטלי אנו מנהלים את החיים שלנו דרך הנייד, מרבית האנשים עדיין נהנים מיומן אישי, שניתן לסמן בו אירועים חשובים, לתזכר בו

קרא עוד »
דפוס מצוין לעסקים • שירות אישי מנצח גט פרינט GetPrint ⭐⭐⭐⭐⭐
פתרונות דפוס

עלונים – הדפסה בכל צורה

הדפסת עלוני מידע היא בין הדרכים הטובות ביותר להפיץ את המסר שלך. בין אם אתה מפרסם את העסק שלך או מפיץ מידע אודות אירוע או

קרא עוד »

כוסות חד פעמיות ממותגות
מחירון אטרקטיבי במבצע

כוסות נייר במידות שונות, הדפסה צבע מלא

ללא צורך בגלופות, כוסות איכותיות וחזקות במיוחד

חדש ! מחלקת עיצוב גרפי

מחפשים שירותי עיצוב איכותיים ?

צוות עיצוב גרפי משובח כאן עבורכם