גט פרינט דפוס מצוין לעסקים Get Print

מעטפות ממותגות – המדריך השלם

אף על פי שיש להן יתרונות אדירים כמנגנון שיווקי לעסקים, בעלי עסקים רבים נוטים להתעלם מהן ולנצל אותן בפן הפונקציונלי בלבד, אך למעטפות ממותגות יש הרבה יותר מה לתת לך כבעל עסק חוץ ממעטפת למכתבים או דואר חשוב.

בין אם המעטפות שלך מיועדות לקבלות, תלושי שכר, הסכמים משפטיים, חוזים עסקיים או כל דבר אחר, אתה יכול להשתמש בהן כאמצעי שיווק יעיל, שידבר בעד העסק שלך וימתג אותו בצורה מקצועית ורצינית.

הדפסת מעטפות ממותגות – איך עושים את זה נכון?

החלטת למתג את המעטפות של העסק שלך, אך רגע לפני,

כדאי שתכיר את 2 החוקים של דואר ישראל להדפסת מעטפות, אחרת המעטפות שלך לא יגיעו אל המען המבוקש, מה שעלול לפגוע בעסק שלך ובקשרים שלך עם הספקים, הלקוחות ועוד.

 • יש להקפיד על מרווח של 1.5 ס"מ מגבולות התחתונים והצדדיים של המעטפה הממותגת, כיוון שבשטח זה דואר ישראל משתמש לצורך הדפסת ברקודים שונים לפני שילוחם ליעדם.
 • יש להקפיד על מרווח של 1 ס"מ מהגבולות העליונים של המעטפה הממותגת.

 

מה כדאי שיופיע על גבי המעטפות הממותגות של העסק שלך?

כדי שהמעטפות הממותגות של בית העסק שלך יציגו אותו בצורה מקצועית וישמשו אותו ככלי מיתוגי מושלם, מומלץ להדפיס עליו את לוגו בית העסק ואת האפשרויות ליצירת קשר עם בית העסק – טלפון, מייל, כתובת לשליחת דואר, פקס, אתר אינטרנט וכדו'.

מומלץ למקם את הלוגו בפינה השמאלית העליונה או לשלבו בסטריפ בחלקו התחתון של המעטפה יחד עם פריטי המידע שבחרת להדפיס על גבי המעטפות.

במרכז המעטפה ניתן לשלב עיצוב מיוחד עבור שם הנמען וכתובת היעד, אך אין זה הכרחי.

 

רוצה לנצל את המעטפה לקידום מכירות? גם מבצעים מיוחדים, קידום אירועי מכירה או כל מידע חדשני ורלוונטי ניתן לשלב במעטפה הממותגת שלך.

במקרים אלו יתכן שיידרשו שינויים גרפיים מעת לעת, אך אם אתה מצליח לעמוד בעלויות הגרפיקה, זו אחת הדרכים המוצלחות לקדם את העסק שלך, שאינספור חברות במשק בוחרות בה, החל מחברות תקשורת ועד לחברות ביטוח או קופות חולים.

 

הדפסת המעטפות יכולה להיעשות בצבע 1 או בהדפסת צבע מלאה. לצורך העניין יש מספר שיקולים שעליך לקחת בחשבון:

 1. התקציב שעומד לרשותך – הדפסת צבע יקרה יותר מן הסתם, אך חשוב לזכור, שאף על פי שהיא יקרה יותר, הדפסת צבע נשארת נאמנה למיתוג העסק ומאפשרת מגוון הרבה יותר רחב של עיצובים. כמו כן, היא נותנת רושם של מוצר מושקע ומקצועי שאינו מתפשר על פחות מהטוב ביותר!
 2. מעטפות עם לוגו צבעוני מגדילות את הסיכוי שהנמען יקרא את המסר שהן נושאות, ואם החלטת ללכת על מיתוג העסק שלך עד הסוף, גם נייר מכתבים ממותג ייצור רושם אדיר של מקצועיות בקרב הנמענים של העסק שלך.
 3. כשאתה מעוניין לשלוח מכתבים ללקוחות קיימים או לקוחות פוטנציאליים, הדפסת מעטפות ממותגות בצבע מלא יכולה לעורר בהם את יצר הסקרנות, אך לעומת זאת, בפנייה לקולגות, למשקיעים, לשותפים או לגורמים רשמיים כדאי שתשתמש במעטפות ממותגות עם הדפסה בצבע.

 

התוכן של המעטפה

מעטפות ממותגות יכולות להגיע במגוון גדלים. כמובן שניתן להזמין גם מעטפות במידות מיוחדות, אך היצור שלהן יקר מאוד, ובדרך כלל בתי הדפוס מציעים מגוון גדלים, שמעניקים מענה די טוב לצורכי עסקים מתחומי עיסוק שונים. הנה 3 הגדלים הפופולריים ביותר:

 1. 23X11 – המעטפה המלבנית הקלסית, שבדרך כלל משמשת לדיוור מסמך אחד, גלויה, תלוש, עלון מידע וכדו'.
 2. 7X16 – מעטפה בגודל בינוני, שמשמשת לשליחה של כמה מסמכים או נייר בגודל A4 שמקופל לחצי.
 3. 34X24 – המעטפה הגדולה מיועדת לשליחת דפים בגודל A4 ישרים וללא קיפולים, ולכן מכילה פעמים רבות הסכמים, חוזים, טפסים רשמיים וכדו'.

עוד על מידות נייר כאן

לא רק עבור ניירות ומסמכים – המעטפה שלך יכולה לדוור גם דברים נוספים

המחשבה על מעטפות מודפסות וממותגות מיד מעלה בנו את המחשבה על דיוור מסמכים ומוצרי נייר שונים. אך פרט למעטפות הנייר הסטנדרטיות, אתה יכול למתג גם מעטפות מרופדות עם שיכבה פנימית של פצפצים, שנועדה להגן על תכולת המעטפה. כך אתה יכול לשלוח חפצים, גאדג'טים, אלבומים ועוד.

קיים מגוון של מעטפות מרופדות, שנבדלות זו מזו ברמת הקושי שלהן. סגירת המעטפות נעשית באמצעות פס סיליקון דביק, שמבטיח שהמעטפה תישאר סגורה לחלוטין עד שתגיע אל היעד שלה.

פרט לכך, מעטפות נייר רגילות ניתן להזמין עם חלונית שקופה, שמציגה את פרטי הנמען או ללא חלונית. במידה ואתה בוחר במעטפות עם חלונית, קח בחשבון שפרטי הנמען צריכים להיות מודפסים על גבי האינסרט.

 

איזה נייר מתאים למעטפות הממותגות של העסק שלך?

עבור מרבית התועלות הפונקציונליות של המעטפות שלך מומלץ לך לבחור בחומר הסטנדרטי לייצור מעטפות, שהוא נייר נטול עץ. על גבי הנייר ניתן לכתוב בכל סוג של כלי כתיבה ואיכות ההדפסה שמתקבלת היא גבוהה ביותר.

עסקים שבוחרים למתג את המעטפות שלהם ולעצב אותן בצורה מקורית, נועזת ויצירתית בוחרים בנייר כרומו, שנותן מראה נועז, לא שמרני במיוחד, ומדגיש את הצבעים ואת האלמנטים העיצוביים של הגרפיקה. מעטפות מנייר כרומו מציגות את העסק שלך כמקצועי אך לא רשמי מידי, ועבור מסרים שונים כמו הזמנה לכנס, הפצה של אירוע השקה וכדו' היא בחירה מוצלחת מאוד. סגירת המעטפות מנייר כרומו נעשית באמצעות הדבקה, ופתיחתן בעזרת תלישת פרפורציה.

עיצוב מסוג זה מתאים גם למעטפות מנייר נטול עץ, ובדרך כלל משמשות עסקים שבוחרים להדפיס בהדפסה דו – צדדית.

יש שבוחרים בניירות מיוחדים למעטפות הממותגות שלהם. אף על פי שהבחירה בנייר מיוחד עלולה לעלות לכם יותר כסף, היא נחשבת לדרך מוצלחת מאוד לגרום לנמען לפתוח אותה ולראות מה המסר שהיא נושאת. כמו כן, נייר מיוחד מעניק למעטפה מראה יוקרתי ונותנת ללקוח שלך להרגיש שהוא שייך למועדון הפרימיום של קהל הלקוחות שלך.

עוד על סוגי נייר כאן

לסיכום, הנה 4 דרכים בהן אתה יכול להשתמש במעטפות ממותגות עבור העסק שלך

 1. עיצוב מעטפה עם גודל ייחודי – מעטפה לא שגרתית תבטיח שהיא תבלוט ביחס לשאר המכתבים שהנמענים שלך יקבלו בתיבת הדואר שלהם. כמו כן, עיצוב של גודל מיוחד בהתאם לאינסרט שנכנס למעטפה יבטיח נראות מותג מקצועית, שאינה מתפשרת על איכות. בנוסף, מעטפה ממותגת ומעוצבת בגודל מיוחד מאפשרת לך לשחק עם המסרים השיווקיים שאתה רוצה להעביר באמצעותה.
 2. הדפסת המיתוג ולוגו העסק שלך על גבי המעטפות העסקיות שלך מבטיחה שהעסק שלך ייתפס כמקצועי ואמין, ואף יותר מזה – אקטואלי.
 3. עיצוב המעטפות הממותגות של העסק שלך יכול להציג אותו כעסק חדשני ומקורי, מה שעשוי למשוך את הנמען לפתוח אותן ולגלות מה מסתתר בתוכן. פרט לכך, כשמדובר בלקוחות חדשים שטרם נחשפו אליך, הן יוצרות רושם חזק ועצמתי, כזה שלא ניתן לשכוח או להתעלם ממנו.
 4. גם מעטפות ממותגות יכולות לשלב קריאה לפעולה. השתמש בצבע מודגש ובולט והקפד לציין את כל האפשרויות ליצירת קשר על גבי המעטפה.

לפניה למרכז הלקוחות בנושא:
מעטפות ממותגות – המדריך השלם

השאירו פרטים וקבלו מענה תוך מספר דקות ! או חייגו למרכז שירות לקוחות 0765-60-60-95

פוסטים, מאמרים ומידע נוסף:

שקיות כרית

שקיות כרית הן שקיות שטוחות עם הלחמה בשלושה צדדים. ניתן לייצר שקיות כרית כמעט בכל גודל רצוי. השקיות מיוצרות במגוון חומרים והרכבים שונים על פי הצורך. ניתן להוסיף זיפר (פסגור) לסגירה חוזרת וחור לתליה. כל השקיות מודפסות בדפוס דיגיטלי איכותי במיוחד – ללא עלות נוספת לגלופות וכדומה.

שקיות קפה עם שסתום

שקיות קפה עם שסתום הן אריזות גמישות המתאימות לאחסון של פולי קפה. השסתום הוא חד כיווני ומאפשר לפחמן הדו-חמצני (Co2) וגזים נדיפים אחרים, להשתחרר באיטיות החוצה. כאשר קולים קפה מתרחשות מספר תגובות כימיות אשר מיצרים גזים לקפה. הגזים האלה, מוסיפים לטעם ולאיכות הקפה, אבל הם ממשיכים להיווצר גם לאחר זמן הקלייה והאריזה.
לאחר הקליה, ה CO2 שהצטבר בפולים, מתחיל לחלחל החוצה (רוב התהליך אורך מספר ימים) עד שהכל מתפוגג תוך מספר שבועות. על מנת להתמודד עם הגז המצטבר הזה, מוסיפים שסתום חד כיווני לשקיות הקפה אשר מאפשר לגזים לצאת מבלי להכניס חמצן פנימה אל השקית. תהליך זה מונע חימצון ומאריך את חיי פולי הקפה וטיבם למשך זמן נוסף.

מחברות ספירלה מעוצבות

המעבר לעולם הדיגיטלי והשימוש בטלפון חכם ומחשב נייד, עדיין אינו מהווה תחליף ראוי ליכולת לתעד בכל רגע, ללא תלות בסוללה

כוסות קפה ממותגות

בעת ניהול עסק, נדרש בעל העסק להעניק תשומת לב למגוון פרטים הנוגעים לנראות של בית העסק. השגיאה שעושים עסקים רבים

מדבקות בגלילים

בעלי עסקים רבים עושים שימוש במדבקות בגלילים למטרות שונות, כך שסביר להניח שנתקלתם לא פעם במוצרים שיש עליהן מדבקות שהודפסו במקור על גליל מדבקה. אלו יכולות להיות מדבקות ממותגות שעליהם מופיע לוגו של עסק, מדבקות שמצוין עליהם מפרט של החומרים שמוצר מסוים מכיל, מדבקות עם מחיר מבצע וכו'.

פניה מהירה

שעות הפעילות שלנו הן בימים א-ה 08:00-17:00

אנו משתדלים להגיב באופן מלא עד 3 שעות בטווח שעות הפעילות, אחרת בראשית היום העבודה הבא

גט פרינט דפוס מצוין לעסקים Get Print