הכנה לדפוס

בין אם אנו מוציאים ספר, חוברות או עלונים לאור ובין אם מדובר בניירת משרדית או אפילו חשבוניות, הכנת הקובץ בפורמט הנכון ובתהליך הנכון לקראת ההדפסה תשפיע באופן ניכר על איכות התוצר שנקבל. כדי ליהנות ממוצרים ברמה הגבוהה ביותר בטכנולוגיות פרינט, חשוב שנכיר לעומק תהליכי הכנה לדפוס ונדאג כי הם מיושמים כמו שצריך. כדי לסייע לך ליהנות מתוצאות אופטימליות שישרתו את המטרות שלך בצורה הטובה ביותר, אספנו כמה מההיבטים החשובים ביותר בהכנה לדפוס.

בין אם אנו מוציאים ספר, חוברות או עלונים לאור ובין אם מדובר בניירת משרדית או אפילו חשבוניות, הכנת הקובץ בפורמט הנכון ובתהליך הנכון לקראת ההדפסה תשפיע באופן ניכר על איכות התוצר שנקבל. כדי ליהנות ממוצרים ברמה הגבוהה ביותר בטכנולוגיות פרינט, חשוב שנכיר לעומק תהליכי הכנה לדפוס ונדאג כי הם מיושמים כמו שצריך. כדי לסייע לך ליהנות מתוצאות אופטימליות שישרתו את המטרות שלך בצורה הטובה ביותר, אספנו כמה מההיבטים החשובים ביותר בהכנה לדפוס.

רזולוציית הדפוס

חשוב שנשמור על רזולוציה גבוהה שתבטיח לנו תמונה חדה וברורה עם גימור איכותי. עם זאת, מומלץ שלא לבחור ברזולוציה גבוהה מדי. ישנו גבול למידת החדות שנוכל להעביר בטכנולוגיות ההדפסה הקיימות וקובץ כבד מדי עשוי להעמיס שלא לצורך על תוכנות העריכה שלנו. חשוב שנתאים את הרזולוציה לגודל ההדפסה. במהלך ההכנה לדפוס, מומלץ לבחון היטב את התמונה בגודל אמיתי בתוכנת העריכה לפני שנשלח להדפסה. באופן כללי, לרוב רזולוציה של עד 300 DPI תספיק בהחלט.

המידות של ההדפסה

שוב שנגדיר מה הממדים שאנו מעוניינים בהם בשלב התכנון הראשוני. ככל שמדובר בפלאיירים בגודל 5A, או בכרטיסי ביקור, סביר להניח שהממדים מוגדרים מראש וברורים. עם זאת, בתוצרים מורכבים יותר כמו קטלוגים, חוברות ועלונים הכוללים קיפול וחלוקה למגוון גדלים משתנים, הדברים עשויים להיעשות מורכבים. חשוב שנוודא שהקובץ שאנו עובדים עמו מוגדר בגודל המתאים וישתלב במדיה הייעודית באופן מדויק. ככל שנגדיר את הגדלים הנחוצים כבר בתחילת תהליך הכנה לדפוס, כך יהיה לנו קל יותר בהמשך.

סוג הנייר בו ייעשה שימוש

כחלק מהכנה לדפוס, חשוב שניקח בחשבון גם את הגימור, המרקם והמשקל של הנייר בו נעשה שימוש. לא כל נייר יתאים לכל משימה. בעוד שעבור ניירת משרדית פשוטה נייר סטנדרטי יתאים לגמרי, עבור פוסטרים וחוברות עדיף שנשתמש בנייר כרום. כיום יותר מאי פעם האפשרויות הן רבות ומגוונות וניתן לשלב תחריטים, תבליטים, ציפויי למינציה, שימוש ב-UV או לכה סלקטיבית ועוד מגוון פתרונות שיהפכו את העבודות המודפסות שלך למזמינות ואיכותיות יותר.

הגדרת שוליים – שלב קריטי בהכנה לדפוס

שילוב שוליים (או "בלידים") במשטח ההדפסה שלך יאפשר לך למנוע חיתוך או קיטוע בתוכן המודפס שלך. זהו מרווח חיוני כדי להבטיח שאנו מקבלים מוצר שלם ללא זליגה של ההדפסה אל מחוץ לגבולות הדף. אם התוצר שלנו כולל קיפולים, נצטרך גם עבורם להגדיר שוליים כדי ליצור רצף ראוי ואסתטי של התוכן המודפס שלנו. תוצרים שונים, ידרשו בלידים בממדים שונים וחשוב שניתן על כך את הדעת.

  • לתוצרים סטנדרטיים בממדי 5A עד 4A נחיל לרוב שוליים בגודל 2 ס"מ.
  • לתוצאים בממדים גדולים יותר כמו כרזות, תיקיות, קלסרים ומחברות גדולות ניתן להחיל שוליים בגודל של כ-1.5 ס"מ.
  • לכרטיסי ביקור, פלאיירים קטנים, תחתיות מודפסות, סימניות ושאר אלמנטים מודפסים בממדים אלו, מומלץ לשמור על שוליים של 0.5 ס"מ לכל הפחות.

הכנת קובץ PDF להדפסה

ייצוא הקובץ שלך לדפוס הוא תהליך פשוט למדי ברוב תוכנות העריכה הגרפית. התוכנות מאפשרות לבצע הכנה לדפוס של קובץ PDF במספר הקלקות, אך כדי שנהנה מהתוצאות האיכותיות ביותר

חשוב שנשים דגש על כמה נקודות:

  • יש לוודא שרזולוציית הקובץ היא גבוהה.
  • מומלץ לא לייצא קובץ PDF מאובטח ומוגן בסיסמה. מדפסות רבות אינן מותאמות להדפסת קבצים מאובטחים ותקלות עשויות לחול בתהליך.
  • יש לוודא כי אנו מחילים את השוליים על פי ההגדרות המקוריות בקובץ הקיים. ברוב המקרים, הן יהיו האידיאליות להכנה לדפוס.

המעבר מתצוגת המסך לפרינט

במהלך בחירת הצבעים לקובץ המודפס שלנו, חשוב שנזכור כי הצבעים עשויים להשתנות באופן ניכר. טווח הצבעים שמציעים מסכים דיגיטליים הוא שונה בתכלית מזה שניתן להגיע אליו עם צירופי גוונים בהדפסה.

עלינו לקחת זאת בחשבון ולא להסתמך על הנראות שאנו רואים על המסך. הדפסות ניסיוניות של כתמי צבע שונים יאפשרו לנו לתרגם את הנראות לפרינט ולקבל מושג טוב יותר על התוצאות שנקבל על התוצר הסופי.

בנוסף, כוונון תוכנת העריכה שלנו להצגת צבעים בפורמט CMYK, שיטת הצבעים הנהוגה במדפסת, במקום RGB, ייתן לנו אפשרות לתכנון נכון יותר התואם את שיטת ההדפסה הפועלת בעולם הדפוס (RGB – הינה שיטה הפועלת על גבי אביזרי תצוגה דיגיטליים כמו מסכים לסוגיהם)

הכנה לדפוס עבור תוצרים מקופלים

בעת הדפסת חוברות, קטלוגים, עלונים מקופלים, הזמנות וכרטיסי ברכה, למשל, נצטרך להכין את היצירה המודפסת שלנו לקראת קיפולים. יש להשתמש בסרגל ובאמצעי סימון כדי לקבוע בדיוק היכן יבוצע הקיפול. תכנון נכון מראש יאפשר לנו ליהנות מתוצאות מדויקות ללא הפתעות מיותרות.

חשוב שניקח בחשבון את עובי הנייר ואת סוגי הציפויים והגימורים שמשולבים בתוצר הסופי. ייתכן שיהיה עליך להתאים את מקומם של הקיפולים על פי עובי הנייר.

לבסוף, חשוב שנבחן את התוצר המוגמר שלנו מנקודת המבט של המשתמש. כיצד התוצר הולך להיפתח ומאיזה כיוון? מה נרצה שיוצג ראשון ומה אחרון? אילו עמודים אנו רוצים לצרף יחד? מענה על כל השאלות הללו יספק לנו מוצר מדויק לצרכים שלנו.

לאחר שבחנו את כל ההיבטים הללו, כל מה שנותר לנו הוא רק לשלוח את הקובץ להדפסה ולהחזיק אצבעות.

לפניה למרכז הלקוחות בנושא:
הכנה לדפוס

השאירו פרטים וקבלו מענה תוך מספר דקות ! או חייגו למרכז שירות לקוחות 0765-60-60-95

פוסטים, מאמרים ומידע נוסף:

מחברות ספירלה מעוצבות

המעבר לעולם הדיגיטלי והשימוש בטלפון חכם ומחשב נייד, עדיין אינו מהווה תחליף ראוי ליכולת לתעד בכל רגע, ללא תלות בסוללה

כוסות קפה ממותגות

בעת ניהול עסק, נדרש בעל העסק להעניק תשומת לב למגוון פרטים הנוגעים לנראות של בית העסק. השגיאה שעושים עסקים רבים

מדבקות בגלילים

בעלי עסקים רבים עושים שימוש במדבקות בגלילים למטרות שונות, כך שסביר להניח שנתקלתם לא פעם במוצרים שיש עליהן מדבקות שהודפסו במקור על גליל מדבקה. אלו יכולות להיות מדבקות ממותגות שעליהם מופיע לוגו של עסק, מדבקות שמצוין עליהם מפרט של החומרים שמוצר מסוים מכיל, מדבקות עם מחיר מבצע וכו'.

מדבקות

אתם צריכים שהמדבקות שלכם יהיו איכותיות ויחזיקו מעמד לזמן ממושך, אתם הרי מתכננים להדביק אותם על מוצרים שונים שיעמדו בשינויי מזג אוויר ושינויים אחרים נוספים. לכן, אתם צריכים לבדוק שמדובר במדבקות שעשויות מחומר שיכול  לעמוד בתנאים שונים.
ניתן למצוא מגוון רחב של חומרי גלם שמשמשים עבור ייצור של מדבקות, כך שאתם יכולים לברר באיזה חומר גלם מדובר ולבדוק האם הוא מתאים לשימוש עבור הצרכים שלכם מבחינת עמידות.

אריזות

תמיד יהיה נכון להגדיר עבור יצרן האריזות או איש הקשר שלכם בבית הדפוס מהו הקונספט הכללי. כלומר, בשלב הראשון צריך היצרן ומעצב האריזות לדעת בקווים כלליים איזה מן קופסא או מארז צריכים. זה דבר אחד לתכנן קופסא עם מכסה אינטגרלי ודבר אחר לגמרי לתכנן אריזה שנועדה לפתיחה חד פעמית ולאחר מכן היא נזרקת לאשפה

גט פרינט דפוס מצוין לעסקים Get Print

פניה מהירה

שעות הפעילות שלנו הן בימים א-ה 08:00-17:00

אנו משתדלים להגיב באופן מלא עד 3 שעות בטווח שעות הפעילות, אחרת בראשית היום העבודה הבא

גט פרינט דפוס מצוין לעסקים Get Print